400. [GNIEZNO] Album zawierający 46 fot. przedst. widok ogólny, katedrę oraz elementy wyposażenia i wystroju katedry; kon. XIX w.; każda z fot. naklejona na sztywną kartę, brzegi złocone; ozdobna twarda oprawa, plusz, w środkowej części jedwabne wypełnienie;
c. 1200 zł
401. [WAŁBRZYCH] Stein E., Das Buch der Stadt Waldenburg in Schlesien, Berlin 1925; monografia Wałbrzycha, XVI tom z serii Monographien deutscher Städte; liczne fot., ryc. I reklamy w tekście; oprawa twarda, oryginalna; 416 str., st. bdb., nieznaczne uszkodzenia okładki;
c. 150 zł
402. Album Jana Matejki z tekstem objasniającym przez Kazimierza Władysława Wójcickiego, Warszawa – 1874; 48 numerowanych tablic + portret J. Matejki w drzeworycie z opisami; przedst. postacie i wydarzenia z dziejów Polski; ryt. czołówka polskich drzeworytników (Styfi, Holewiński, Gorazdowski) wg rys. (głównie) J. Matejki; st. tablic bdb.; oprawa ozdobna, twarda ze złoconymi tłoczeniami i medalionem z popiersiem Matejki; st. sł., krawędzie mocno otarte, grzbiet uszkodzony, niekompletny, zabrudzenia; ogólny format 650x450;
c. 2500 zł
403. Album widoków miasta i Międzynarodowych Targów w Poznaniu, Poznań 1928; 23 fot. w sepii, st. bdb., nieznaczne uszkodzenia okładki; wstęp w jęz. pol., franc., ang. i niem.;
c. 30 zł
404. Album pamiątkowy z pogrzebu Iszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego 12.V.1935; zawiera 14 kart pocztowych w sepii z pogrzebu marszałka Piłsudskiego, całość w specjalnie wykonanym albumie;
c. 200 zł
405. Amts – Blatt der Königlichen Regierung zu Cöslin, Cöslin – 1820; 434 str., st. bdb., oprawa twarda; zbiór pism urzędowych rejencji koszalińskiej za 1820 rok;
c. 180 zł
406. Amts – Blatt der Königlichen Regierung zu Cöslin, Cöslin – 1847 i 1848; ok. 700 str., st. bdb., twarda oprawa, zbiory pism urzędowych za lata 1847 i 1848 współoprawne;
c. 130 zł
407. Amts – Blatt der Königlichen Regierung zu Cöslin, Cöslin – 1852; 372 str., st. bdb., twarda oprawa; zbiór pism urzędowych rejencji koszalińskiej za rok 1852;
c. 130 zł
408. Andriolli. Ilustracje do Pana Tadeusza, Warszawa 1955; teczka zawierająca reprodukcje w większości drzeworytów z Pana Tadeusza A. Mickiewicza; 21 plansz + wstęp J. Wiercińskiej; st. bdb., teczka paierowa – st. db.;
c. 50 zł
409. Banach A., Dziewięciu grafików, Kraków 1948; 60 str., st. bdb.; 435 egzemplarz z 900 numerowanych, ilustrowany drzeworytami z oryginalnych klocków;
c. 180 zł
410. Bełza W., Antologia polska wybór najcelniejszych utworów poetów polskich zestawił..., Lwów – Lipsk – Warszawa 1887; 408 str., w tekście liczne drzeworyty Andriollego, Brandta, Kossaka, Lessera wykonane w drzeworytni warszawskiej; st. bdb., nieznaczne zażółcenia papieru; oprawa twarda, ozdobna, otarcia krawędzi;
c. 200 zł
411. Brönner W., Die Revolutionstage in Danzig, Gdańsk 1918; broszura, 28 str., st. bdb., w górnej części przedziurkowana; opis wydarzeń między 3 a 18 listopada 1918 roku w Gdańsku;
c. 60 zł
412. Brzostowski L., Statut oficerskich sądów honorowych, Warszawa 1928; 168 str., st. db.;
c. 50 zł
413. Calmann L., Alt – Russische heiligen Legende, Monachium 1922; 126 str., st. db., oprawa twarda płócienna z tłoczeniami; liczne ilustracje na całostronicowych wklejkach;
c. 50 zł
414. Das Polen – Attentat im Jahre 1846, Grimma 1846; 391 str., st. bdb., zażółcenia papieru; nieaktualne pieczątki własnościowe; oprawa twarda, grzbiet płócienny, uszkodzony nieznacznie; opis rabacji galicyjskiej na podstawie dzienników oficera armii zachodniogalicyjskiej;
c. 180 zł
415. Fürstenthal J.A.L., Nachtrag der Sammlung aller noch gültigen Kirchen und Schul – Gesetze von..., Cöslin – 1845; 656 str., st. bdb., oprawa twarda, półskórek; suplement do zbioru aktów prawnych dotyczących szkół i kościołów w rejencji koszalińskiej;
c. 120 zł
416. Gargela J., Faktor Z., Zeichen auf Handfeuerwaffen, Praga 1985; 192 str., st. bdb., oprawa twarda, obwoluta; zawiera 1257 znaków na broni strzeleckiej z opisem;
c. 120 zł
417. Gesetz – Sammlung für die Königlichen Preussischen Staaten, Berlin 1840; 526 str., st. bdb., twarda oprawa; zbiór ustaw dla miast pruskich za rok 1840; dodatkow spis za lata 1836 – 39;
c. 70 zł
418. Głos Anglii, Kraków 1948; kompletny rocznik tygodnika, oprawa twarda, st. db., niektóre karty naddarte, kilka kart luźnych;
c. 130 zł
419. Głos Anglii, Kraków 1949; kompletny rocznik, oprawa twarda; st. db.;
c. 130 zł
420. Grabowski A., Kraków i jego okolice, opisał historycznie..., Kraków 1830; 434 str., st. bdb., oprawa miękka skóropodobna z tłoczeniami; w tekście liczne ilustracje z widokami miasta i okolic (miedz.) i typów ludowych (lit. ręcznie kolor.);
c. 500 zł
421. Grabski W.J., Polska nad Nisą, Odrą i Pasłęką, 1945; 78 str., st. db.; wyd. broszurowe; wydawnictwo propagandowe, przeznaczone dla repatriantów;
c. 35 zł
422. Grube A.W., Ch. Oeser’s Briefe an eine Jungfrau über die hauptgegenstände der Aestethik, Leipzig 1876; 612 str., st. bdb., liczne tablice w stalorycie i drzeworyty w tekście; piękna, twarda oprawa, nieznaczne otarcia krawędzi; pisma na temat estetyki skierowane do młodych kobiet;
c. 220 zł
423. Hallama G., Deutschlands Städtebau. Breslau, Berlin – 1924; ok. 250 str., liczne ilustracje i reklamy wrocławskich firm; st. bdb., okładka luźna, st. db.; opis Wrocławia pod kątem budowli;
c. 130 zł
424. Hamsch – George M., Ilja J. Riepin 1844 – 1930, Lipsk b.r.; 12 str. + 12 częściowo barwnych tablic z reprodukcjami; st. bdb.; okładka miękka, naddarcia krawędzi;
c. 40 zł
425. Heimatkalender für Schneidemühl, Piła – 1937; 144 str., st. db., część końcowych stron luźna, na okładce uszkodzenia mechaniczne; w tekście liczne ilustracje;
c. 180 zł
426. Heimat=Kalender für den Kreis Flatow, Złotów 1938; wyd. broszurowe, 112 str., st. db., ilustracje i tabele;
c. 180 zł
427. [Katalog] Wystawa współczesnej plastyki francuskiej, Warszawa „Zachęta” marzec – kwiecień 1952; broszura, 28 str. tekstu + liczne ilustracje;
c. 30 zł
428. Korniszewski F., Książka dla wszystkich, Genewa 1944; 430 str., st. db., okładka częściowo luźna, grzbiet z mocnymi naddarciami; książka traktująca o różnych aspektach dziejów Polski, opracowana z myślą o żołnierzach polskich na obczyźnie;
c. 30 zł
429. Księga adresowa firm chrześcijańskiego handlu, przemysłu i rzemiosł. Rzeczypospolitej Polskiej, 1927 / 28; księga obejmuje województwo poznańskie; 228 str., liczne reklamy; publikacja antysemicka, zawiera m.in. Protokoły Mędrców Syjonu;
c. 300 zł
430. Księga adresowa miasta Krakowa i województwa krakowskiego z informatorem miasta stołecznego Warszawy województwa kieleckiego i śląskiego, 1933 – 34; st. bloku książki bdb., okładki sł. – naderwany grzbiet, zabrudzenia; oprawa twarda, oryginalna;
c. 400 zł
431. Kukiel M., Dzieje oręża polskiego w epoce napoleońskiej., Poznań 1912; 496 str., liczne ilustracje w tekście + całostronicowe tablice barwne; st. bdb.; ozdobna, twarda oprawa z barwnymi tłoczeniami wg rys. A.S. Procajłowicza; grzbiet w górnej części uzupełniany;
c. 150 zł
432. Langman J., O polskiej rzeźbie religijnej. Odbitka z książki „O polskiej sztuce religijnej”, Kraków b.r.; 64 str., liczne ilustracje, st. db., okładka zabrudzona, karty luźne;
c. 30 zł
433. Le Nu ancien et moderne, Paryż 1898; zbiór reproducji aktów mistrzów dawnych i współczesnych; reprodukcje dwubarwne, st. bdb., oprawa twarda, st. db., otarcia grzbietu i krawędzi;
c. 120 zł
434. Lelewel J., Album rytownika polskiego. / D’un graveur polonais.; Poznań 1854; zawiera 40 całostronicowych tablic w miedziorycie (część ręcznie kolor.) + liczne ilustracje w tekście; łącznie 106 str. (pierwszych 12 numerowanych); stan db. – okładka karton., oryginalna, zabrudzona, otarcia krawędzi, uszkodzenia grzbietu (nieznaczne ubytki), blok książki luźny, brak większości bibułek przekładających tablice; tekst symultaniczny pol. – franc.;
c. 1500 zł
435. Limbach J., Podróż do Tryestu. Opowiadanie dla młodzieży przez..., Lwów 1899; 86 str., w tekście liczne ilustracje (w tym drzeworyty); st. bdb., oprawa twarda, nieoryginalna;
c. 40 zł
436. Lugs J., Handfeuerwaffen. Systematischer überblick über die Handfeuerwaffen und ihre Geschichte, Berlin – 1981; 2 tomy, I – część opisowa, II – ilustracje; twarda oprawa, oba tomy w kartonowym etui, st. bdb.; historia ręcznej broni strzeleckiej;
c. 140 zł
437. Łunkiewicz J.L., ks., Wykład obrzędów i religijnych zwyczajów rzymsko – katolickiego kościoła; zebrany i ułożony przez..., Wilno 1851; 430 str., st. db. i sł., oryginalna okładka broszurowa i strona tytułowa przedarte, końcowe karty zaplamione, na wklejkach odręczne notatki; oprawa twarda, półskórek, wtórna, ślady kornika;
c. 45 zł
438. Majkowski H., Grodzisk Wielkopolsk.i Przeszłość – zabytki – ludzie, Poznań 1938; 276 str., st. db. / bdb., okładka zabrudzona; liczne ilustracje i fot.;
c. 80 zł
439. Malatyński A., Kodeks postępowania honorowego, Warszawa 1932; broszura, 38 str., st. db.;
c. 30 zł
440. Męczennicy i bohaterowie Żydzi Łukowa, nakł. Ziomkostwa Żydów Łukowian przy Centralnej Żydowskiej Komisji Historycznej w Polsce, Łódź – 1947; 48 str., alfabet hebrajski, kilka cz.-b. fot. w tekście; wydanie broszurowe;
c. 50 zł
441. Mickiewicz A., Poezye Adama Mickiewicza tom czwarty, Paryż nakładem autora 1832; 288 str., st. bdb., pieczątki własnościowe, na str. tytułowej uzupełniany róg karty, odręcznie napisane nazwisko właściciela; oprawa twarda, na grzbiecie tłoczony tytuł i nazwisko; pierwsze wydanie cz. III Dziadów;
c. 600 zł
442. Molendziński K., Wojciech Gerson 1831 – 1901, Warszawa „Zachęta” b.r.; 72 str., st. bdb., oprawa twarda pergamin, otarcia grzbietu; egzemplarz numerowany (584), liczne całostronicowe plansze;
c. 50 zł
443. Nałkowska A., Gieografja szkolna (elementarna), Warszawa 1907; 188 str., st. sł., blok luźny; okładka twarda, przełamana, krawędzie otarte, ślady kornika;
c. 20 zł
444. Niemcewicz J.U., Śpiewy historyczne z Muzyką i Rycinami. przez...., Warszawa 1819; 560 str., st. sł., liczne ilustracje i nuty w tekście (miedzioryty), jedna z ilustracji mocno uszkodzona (uzupełniany papier) oprawa oryginalna półskórek, otarcia i wykruszenia grzbietu;
c. 40 zł
445. Nowy pamiętnik warszawski, Warszawa 1803; t. XI; 127 str., st. sł., okładka zabrudzona, krawędzie kart postrzępione; pismo zawierające aktualne wiadomości polityczne ze świata, artykuły historyczne, poezje i in.;
c. 120 zł
446. Ogniwo 1930-1936; 120 str., karty luźne, brak pierwszych trzech kart, st. ogólny db.;
c. 60 zł
447. Pologne, Genewa 1940; 48 str., st. db.; broszura stanowiąca krótką monografię Polski, opracowana przez Ligę Narodów;
c. 40 zł
448. Pommersche Zeitung; numery od 18 sierpnia do 30 grudnia 1940, współoprawne; st. ogólny db., niektóre karty naderwane;
c. 120 zł
449. Pommersche Zeitung; numery od 1 lipca do 9 sierpnia 1941, współoprawne; st. db., w niektórych egzemplarzach wycięte pojedyncze ogłoszenia; tematyka wiodąca – front wschodni;
c. 120 zł
450. Pradt M., de, Histoire de L’Ambassade dans le Grand Duche de Varsovie en 1812, Paryż 1815; 239 str., st. bdb., na str. tytułowej zaklejona pieczątka własnościowa; oprawa twarda, liczne otarcia, grzbiet nieco uszkodzony; historia ambasady francuskiej w Wielkim Księstwie Warszawskim;
c. 80 zł
451. [Prospekt] reklamowy Zjednoczonych Zakładów Włókienniczych K. Scheiblera i L. Grohmanna Sp. Akc. w Łodzi, Łódź – okres międzywojenny; broszura, 24 str., liczne ilustracje, st. bdb.;
c. 30 zł
452. [Prospekt] Pierwsza Fabryka Lokomotyw w Polsce Spółka Akcyjna w Chrzanowie, Chrzanów 1927; bogato ilustrowany prospekt chrzanowskiej firmy; 78 str., st. db., oprawa twarda, tekst w jęz. pol., niem. i franc.;
c. 30 zł
453. [Prospekt] Piły tartaczne, Katowice 1936; 56 str., st. bdb.; broszura, liczne ilustracje; prospekt katowickiej „Huty Pokój” S.A.;
c. 20 zł
454. [Prospekt] Elektrody Baildon, Katowice 1937; 76 str., st. bdb.; bogato ilustrowany prospekt reklamowy produktu katowickiej „Huty Pokój” S.A.;
c. 10 zł
455. [Prospekt] Allgemeine Polnische Landes Ausstellung, Poznań 1929; broszura w jęz. niem.;
c. 30 zł
456. [Przewodnik] Willkomen in Thorn a.d. Weichsel, Toruń b.r.; broszura, 16 str., st. bdb., ilustracje i plan miasta;
c. 30 zł
457. [Przewodnik] Poznań, Poznań – okres międzywojenny; 96 str. + rozkładany barwny plan miasta; st. bdb., liczne ilustracje i reklamy; tekst pol. – niem. – ang.;
c. 30 zł
458. [Przewodnik] Przechadzka po Łowiczu, Łowicz – 1883; 80 str., st. db., nieznaczne poluźnienie okładki; oprawa twarda, płócienna, z tłoczeniami;
c. 80 zł
459. [Przewodnik] Kieszonkowy plan Gdańska ze skorowidzem oraz samochodową mapką Wybrzeża, Gdańsk – lata 40-te XX w.; st. db., mapki po złożeniu chowane w kartonową okładkę;
c. 30 zł
460. [Przewodnik] Baedeker’s Nordoost – Deutschland, Lipsk 1899; 432 str., liczne mapy i plany; st. db.; obejmuje północną i zachodnią część dzisiejszych terenów polskich; wyd. niem.;
c. 160 zł
461. [Przewodnik] Baedeker’s Northern Germany, Lipsk 1925; 406 str., liczne mapy i plany; st. sł., wiele kart luźnych; obejmuje północne i zachodnie ziemie dzisiejszej Polski; wyd. ang.;
c. 120 zł
462. [Przewodnik] Baedeker’s London, Lipsk 1898; 388 str., st. sł., część kart luźna; liczne mapy i plany; wyd. niem.;
c. 120 zł
463. [Przewodnik] Die Ostsee – Bäder, Berlin 1904; 176 str., kilka map i planów (niekompletne); st. sł., karty luźne, okładka luźna, otarcia krawędzi; przewodnik po kąpieliskach bałtyckich;
c. 80 zł
464. Rulhiere, C.C. de, Ostrowski Ch., Revolutions de Pologne, Paryż 1862; 3 tomy, st. bdb., oprawa twarda, tłoczenia na grzbiecie; opis XVIII – wiecznej Polski, analiza sytuacji politycznej, przyczyn upadku; nieaktualne pieczątki, ekslibrisy księcia Braunschweigu Wilhelma;
c. 180 zł
465. Schulze F., Der Schiffer auf kleiner Fahrt, Berlin 1913; 268 str. + XXII; w tekście liczne ilustracje; st. bdb., oprawa twarda, nieaktualne pieczątki własnościowe; podręcznik dla żeglarzy;
c. 150 zł
466. Sikorski W., Nad Wisłą i Wkrą, Lwów – Warszawa – Kraków 1928; teczka papierowa zawierająca 8 barwnych planów i 7 tablic i wykresów związanych z wojną polsko – bolszewicką 1919 – 21; st. bdb., teczki – sł.;
c. 120 zł
467. Słowacki J., Żmija. Romans poetyczny z podań ukraińskich w sześciu pieśniach przez ..., Lipsk 1867; 86 str., st. db., okładka nieco poluźniona, oprawa twarda, płócienna, ozdobne, złocone tłoczenia; wyd. kieszonkowe;
c. 30 zł
468. Trotha T. von, Der Polnische Ausstand im Jhre 1863, Berlin 1895; 274 str. + kilkanaście planów bitew w litografii; st. bdb., usunięte pieczątki własnościowe, oprawa twarda, tłoczenia na grzbiecie, otarcia krawędzi; praca opisuje powstanie styczniowe do dyktatury Langiewicza;
c. 80 zł
469. [Ulotki] władzy związane z protestami Grudnia 1970 w Szczecinie; 4 szt., różne formaty, st. bdb.;
c. 40 zł
470. Verordnungsblatt der NSDAP Gau Danzig – Westpreussen, Gdańsk 1941; broszura, st. bdb., okładka st. db., 84 str.; zbiór rozporządzeń dla okręgu gdańskiego NSDAP;
c. 40 zł
471. Weegman, Stolp i. P., Berlin 1928; 100 str., st. bdb., blok lekko polóźniony, oprawa twarda oryginalna; w tekście liczne ilustracje i reklamy firm ze Słupska i okolic; monografia poświęcona budowlom miejskim Słupska;
c. 180 zł
472. Wiadomości eLektrotechniczne, rocznik 1933; współoprawne numery miesięcznika; liczne ilustracje, reklamy i nowinki techniczne; st. bdb., oprawa twarda, płócienna z tłoczonym tytułem, st. sł., otarcia krawędzi i grzbietu;
c. 40 zł
473. Wiedza o Polsce. Uniwersytet w książce wydział humanistyczny, Warszawa b.r.; t. 1 – 3 w 5 vol.; st. db., oprawa płócienna orygin., na licu i grzbiecie złote tłoczenia; zawiera: t. I (1): antropologia, pochodzenie Słowian, historia polityczna Polski piastowskiej i jagiellońskiej; t I (2): historia polityczna od 1572, dzieje ustroju, heraldyka, numizmatyka, sfragistyka, historia gospodarcza; t. II (3): dzieje języka i literatury polskiej (do 1863); t. II (4): dzieje literatury (po 1863), historia teatru, budownictwa, rzeźby, malarstwa w Polsce; t. III (5): geografia i etnografia;
c. 700 zł
474. Wielkopolska w obrazach, Poznań – okres międzywojenny; album zawiearjący 25 tablic z fotograwiurami wg fot. m.in. J. Bułhaka, sepia; wstęp w jęz. pol., franc. i ang.; st. bdb., nieznaczne zabrudzenia okładki;
c. 45 zł
475. Willisen W., Theorie des Grossen Krieges angewendet auf den russisch – polnischen Feldzug von 1831, Berlin 1840; 166 str. + VI tablic z planami bitew w litografii; st. bdb., okładka twarda wtórna, zabrudzenia;
c. 100 zł
476. Wizerunki polskie, Paryż 1850; 11 z 14 kart tytułowych, rys. z natury i lit. przez M. Fajansa w Warszawie i Lemerciera w Paryżu; każda 270x350, st. bdb.;
c. 850 zł
477. Wojciechowski K., Piotr Skarga, Lwów 1912; 136 str., st. bdb.; okładka twarda, st. sł., liczne zaplamienia i otarcia; liczne ilustracje w tekście; na str. tytułowej podpis własnościowy;
c. 40 zł
478. Żmichowska N., Kwiaty rodzinne. Wybór poezyi polskiej ułożony przez..., Kraków – Warszawa 1894; 494 str., st. bdb., nieaktualne pieczątki, na str. tytułowej odręczny ekslibris lub dedykacja; twarda oprawa ozdobna, sygnowana przez krakowskiego introligatora K. Wójcika, st. bdb.;
c. 160 zł